SQCAEM680FATME\500
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 68PF 150V .1PF
product image
SQCAEM680FATME\500 Picture
SeekIC No. : 00884180 Detail
SQCAEM680FATME\500: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 68PF 150V .1PF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SQCAEM680FATME\500
Mfg:
AVX
Quick Details
Capacitance : 68 pF Tolerance : 1 %
Voltage Rating : 150 Volts Temperature Coefficient / Code : +/- 20 PPM / C
Case Code - in : 0505 Case Code - mm : 1414
Product : Low ESR MLCCs Packaging : Reel
Description
Operating Temperature Range :
Packaging : Reel
Product : Low ESR MLCCs
Tolerance : 1 %
Capacitance : 68 pF
Temperature Coefficient / Code : +/- 20 PPM / C
Case Code - in : 0505
Case Code - mm : 1414
Voltage Rating : 150 Volts
Parameters:
Technical/Catalog InformationSQCAEM680FATME\500
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance68pF
Voltage - Rated 150V
Tolerance±1%
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C