SQCAEM6R2CAJWE
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 150V 6.2pF
product image
SQCAEM6R2CAJWE Picture
SeekIC No. : 00863441 Detail
SQCAEM6R2CAJWE: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 150V 6.2pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SQCAEM6R2CAJWE
Mfg:
AVX
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Capacitance : 6.2 pF Tolerance : 0.25 pF
Voltage Rating : 150 Volts Temperature Coefficient / Code : M
Product : Low ESR MLCCs Packaging : Waffle
Description
Case Code - in :
Case Code - mm :
Operating Temperature Range :
Product : Low ESR MLCCs
Tolerance : 0.25 pF
Packaging : Waffle
Capacitance : 6.2 pF
Voltage Rating : 150 Volts
Temperature Coefficient / Code : M
Parameters:
Technical/Catalog InformationSQCAEM6R2CAJWE
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance6.2pF
Voltage - Rated 150V
Tolerance±0.25pF
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C