SQCB7A2R2CAJME
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 500V 2.2pF
product image
SQCB7A2R2CAJME Picture
SeekIC No. : 00899459 Detail
SQCB7A2R2CAJME: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 500V 2.2pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SQCB7A2R2CAJME
Mfg:
AVX
Quick Details
Capacitance : 2.2 pF Tolerance : 0.25 pF
Voltage Rating : 500 Volts Temperature Coefficient / Code : +/- 30 PPM / C
Product : Low ESR MLCCs Packaging : Reel
Description
Case Code - in :
Case Code - mm :
Operating Temperature Range :
Packaging : Reel
Temperature Coefficient / Code : +/- 30 PPM / C
Product : Low ESR MLCCs
Capacitance : 2.2 pF
Tolerance : 0.25 pF
Voltage Rating : 500 Volts
Parameters:
Technical/Catalog InformationSQCB7A2R2CAJME
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance2.2pF
Voltage - Rated 500V
Tolerance±0.25pF
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C