SQCB7M0R9BAT1A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 500V 0.90pF
product image
SQCB7M0R9BAT1A Picture
SeekIC No. : 00883230 Detail
SQCB7M0R9BAT1A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 500V 0.90pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SQCB7M0R9BAT1A
Quick Details
Capacitance : 0.9 pF Tolerance : 0.1 pF
Voltage Rating : 500 Volts Temperature Coefficient / Code : M
Product : Low ESR MLCCs Packaging : Reel
Description
Case Code - in :
Case Code - mm :
Operating Temperature Range :
Packaging : Reel
Product : Low ESR MLCCs
Tolerance : 0.1 pF
Voltage Rating : 500 Volts
Capacitance : 0.9 pF
Temperature Coefficient / Code : M
Parameters:
Technical/Catalog InformationSQCB7M0R9BAT1A
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance0.90pF
Voltage - Rated 500V
Tolerance±0.1pF
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C