SQCB7M100JATWE
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 10PF 500V 5%
product image
SQCB7M100JATWE Picture
SeekIC No. : 00830659 Detail
SQCB7M100JATWE: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 10PF 500V 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SQCB7M100JATWE
Mfg:
AVX
  • Qty
  • 0~1
Quick Details
Capacitance : 10 pF Tolerance : 5 %
Voltage Rating : 500 Volts Temperature Coefficient / Code : +/- 20 PPM / C
Case Code - in : 1210 Case Code - mm : 3225
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Product : Low ESR MLCCs
Packaging : Waffle
Description
Tolerance : 5 %
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Capacitance : 10 pF
Product : Low ESR MLCCs
Case Code - in : 1210
Case Code - mm : 3225
Voltage Rating : 500 Volts
Packaging : Waffle
Temperature Coefficient / Code : +/- 20 PPM / C
Parameters:
Technical/Catalog InformationSQCB7M100JATWE
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance10pF
Voltage - Rated 500V
Tolerance±5%
Package / Case1210 (3225 metric)
Temperature CoefficientM
PackagingBulk
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C