SQCB7M3R6BAJWE
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 500V 3.6pF
product image
SQCB7M3R6BAJWE Picture
SeekIC No. : 00864424 Detail
SQCB7M3R6BAJWE: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 500V 3.6pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SQCB7M3R6BAJWE
Mfg:
AVX
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Capacitance : 3.6 pF Tolerance : 0.1 pF
Voltage Rating : 500 Volts Temperature Coefficient / Code : M
Case Code - in : 1210 Case Code - mm : 3225
Product : Low ESR MLCCs Packaging : Waffle
Description
Operating Temperature Range :
Product : Low ESR MLCCs
Case Code - in : 1210
Case Code - mm : 3225
Tolerance : 0.1 pF
Voltage Rating : 500 Volts
Packaging : Waffle
Capacitance : 3.6 pF
Temperature Coefficient / Code : M
Parameters:
Technical/Catalog InformationSQCB7M3R6BAJWE
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance3.6pF
Voltage - Rated 500V
Tolerance±0.1pF
Package / Case1210 (3225 metric)
Temperature CoefficientM
PackagingBulk
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C