SQCB7M4R7BAJWE
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 500V 4.7pF
product image
SQCB7M4R7BAJWE Picture
SeekIC No. : 00819072 Detail
SQCB7M4R7BAJWE: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 500V 4.7pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SQCB7M4R7BAJWE
Mfg:
AVX
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Capacitance : 4.7 pF Tolerance : 0.1 pF
Voltage Rating : 500 Volts Temperature Coefficient / Code : M
Case Code - in : 1210 Case Code - mm : 3225
Product : Low ESR MLCCs Packaging : Waffle
Description
Operating Temperature Range :
Product : Low ESR MLCCs
Case Code - in : 1210
Case Code - mm : 3225
Tolerance : 0.1 pF
Capacitance : 4.7 pF
Voltage Rating : 500 Volts
Packaging : Waffle
Temperature Coefficient / Code : M
Parameters:
Technical/Catalog InformationSQCB7M4R7BAJWE
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance4.7pF
Voltage - Rated 500V
Tolerance±0.1pF
Package / Case1210 (3225 metric)
Temperature CoefficientM
PackagingBulk
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C