SQCB7M5R1CAJWE
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 500V 5.1pF
product image
SQCB7M5R1CAJWE Picture
SeekIC No. : 00865206 Detail
SQCB7M5R1CAJWE: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 500V 5.1pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SQCB7M5R1CAJWE
Mfg:
AVX
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Capacitance : 5.1 pF Tolerance : 0.25 pF
Voltage Rating : 500 Volts Temperature Coefficient / Code : M
Product : Low ESR MLCCs Packaging : Waffle
Description
Case Code - in :
Case Code - mm :
Operating Temperature Range :
Product : Low ESR MLCCs
Tolerance : 0.25 pF
Voltage Rating : 500 Volts
Packaging : Waffle
Capacitance : 5.1 pF
Temperature Coefficient / Code : M
Parameters:
Technical/Catalog InformationSQCB7M5R1CAJWE
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance5.1pF
Voltage - Rated 500V
Tolerance±0.25pF
Package / Case1210 (3225 metric)
Temperature CoefficientM
PackagingBulk
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C