SQCFVA4R7BATME
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 4.7PF 250V .1PF
product image
SQCFVA4R7BATME Picture
SeekIC No. : 00874065 Detail
SQCFVA4R7BATME: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 4.7PF 250V .1PF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SQCFVA4R7BATME
Quick Details
Capacitance : 4.7 pF Tolerance : 0.1 pF
Voltage Rating : 250 Volts Temperature Coefficient / Code : +/- 30 PPM / C
Case Code - in : 0805 Case Code - mm : 2012
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Product : Low ESR MLCCs
Packaging : Reel
Description
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Packaging : Reel
Voltage Rating : 250 Volts
Case Code - in : 0805
Case Code - mm : 2012
Temperature Coefficient / Code : +/- 30 PPM / C
Product : Low ESR MLCCs
Tolerance : 0.1 pF
Capacitance : 4.7 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationSQCFVA4R7BATME
VendorAVX Corporation (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance4.7pF
Voltage - Rated 250V
Tolerance±0.1pF
Package / Case0805 (2012 metric)
Temperature CoefficientA
PackagingDigi-Reel?
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C