SQCSVA1R8BAT1A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 1.8PF 250V .1PF
product image
SQCSVA1R8BAT1A Picture
SeekIC No. : 00890338 Detail
SQCSVA1R8BAT1A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 1.8PF 250V .1PF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SQCSVA1R8BAT1A
Quick Details
Capacitance : 1.8 pF Tolerance : 0.1 pF
Case Code - mm : 1608
Tolerance : 0.1 pF
Capacitance : 1.8 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationSQCSVA1R8BAT1A
VendorAVX Corporation (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance1.8pF
Voltage - Rated 250V
Tolerance±0.1pF
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C