SQCSVA390JAT1A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 39PF 250V 5%
product image
SQCSVA390JAT1A Picture
SeekIC No. : 00886909 Detail
SQCSVA390JAT1A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 39PF 250V 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SQCSVA390JAT1A
Quick Details
Capacitance : 39 pF Tolerance : 5 %
Description
Tolerance : 5 %
Case Code - mm : 1608
Capacitance : 39 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationSQCSVA390JAT1A
VendorAVX Corporation (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance39pF
Voltage - Rated 250V
Tolerance±5%
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C