SR70-02CTG
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 2CH 15KV 70V
product image
SR70-02CTG Picture
SeekIC No. : 00229835 Detail
SR70-02CTG: TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 2CH 15KV 70V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SR70-02CTG
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Polarity : Unidirectional Channels : 2 Channels
Clamping Voltage : 12 V Package / Case : SOT-143
Breakdown Voltage : 70 V Termination Style : SMD/SMT
Peak Surge Current : 40 A Capacitance : 2 pF
Maximum Operating Temperature : + 125 C Minimum Operating Temperature : - 55 C
Packaging : Reel
Description
Operating Voltage :
Peak Pulse Power Dissipation :
Polarity : Unidirectional
Termination Style : SMD/SMT
Minimum Operating Temperature : - 55 C
Packaging : Reel
Maximum Operating Temperature : + 125 C
Clamping Voltage : 12 V
Peak Surge Current : 40 A
Breakdown Voltage : 70 V
Capacitance : 2 pF