SR751A333GAATR1
CAP CER 0.033UF 100V 2% RADIAL
product image
SR751A333GAATR1 Picture
SeekIC No. : 002942074 Detail
SR751A333GAATR1: CAP CER 0.033UF 100V 2% RADIAL
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SR751A333GAATR1
Quick Details
Series: SkyCap® SR Manufacturer: AVX Corporation
Capacitance: 0.033µF Voltage - Rated: 100V
Dimensions : 120.4 mm L Tolerance: ±2%
Temperature Coefficient: C0G, NP0 Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Applications: General Purpose
Ratings: - Package / Case: Radial
Size / Dimension: 0.400" L x 0.150" W (10.16mm x 3.81mm) Height - Seated (Max): 0.480" (12.20mm)
Thickness: - Thickness (Max): -
Lead Spacing: 0.200" (5.08mm) Features: -
Packaging: Tape & Reel (TR)
Description
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Ratings: -
Thickness: -
Features: -
Failure Rate: -
Packaging: Tape & Reel (TR)
Capacitance: 0.033µF
Thickness (Max): -
Tolerance: ±2%
Voltage - Rated: 100V
Mounting Type: Through Hole
Package / Case: Radial
Lead Spacing: 0.200" (5.08mm)
Size / Dimension: 0.400" L x 0.150" W (10.16mm x 3.81mm)
Manufacturer: AVX Corporation
Series: SkyCap® SR
Height - Seated (Max): 0.480" (12.20mm)