SRF0905-500Y
EMI/RFI Suppressors & Ferrites 22uH 0.8A 1500ohms 20-100MHz
product image
SRF0905-500Y Picture
SeekIC No. : 001114450 Detail
SRF0905-500Y: EMI/RFI Suppressors & Ferrites 22uH 0.8A 1500ohms 20-100MHz
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SRF0905-500Y
Mfg:
Bourns
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Product : Data Line EMI/RFI Filters Impedance : 1500 Ohms
Tolerance : 30 % Maximum DC Current : 0.8 Amp
Maximum DC Resistance : 0.32 Ohms Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Package / Case : 0905 Termination Style : SMD/SMT
Description
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 30 %
Product : Data Line EMI/RFI Filters
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Package / Case : 0905
Impedance : 1500 Ohms
Maximum DC Current : 0.8 Amp
Maximum DC Resistance : 0.32 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog InformationSRF0905-500Y
VendorBourns Inc.
CategoryFilters
Inductance50H
Impedance1.5K Ohm
DC Resistance (DCR)320.0 mOhm Max
Current 800mA
Filter TypeCommon Mode - 2 Line Array
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0.362" L x 0.236" W x 0.197" H (9.20mm x 6.00mm x 5.00mm)