SRN8040-3R3Y
Power Inductors 3.3uH 30%
product image
SRN8040-3R3Y Picture
SeekIC No. : 001174323 Detail
SRN8040-3R3Y: Power Inductors 3.3uH 30%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SRN8040-3R3Y
Quick Details
Inductance : 3.3 uH Tolerance : 30 %
Maximum DC Current : 5.6 Amps Maximum DC Resistance : 0.021 Ohms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C Dimensions : 8 mm W x 8 mm L x 4 mm H
Shielding : Shielded Termination Style : SMD/SMT
Package / Case : 8 mm x 8 mm
Shielding : Shielded
Inductance : 3.3 uH
Tolerance : 30 %
Dimensions : 8 mm W x 8 mm L x 4 mm H
Package / Case : 8 mm x 8 mm
Maximum DC Current : 5.6 Amps
Maximum DC Resistance : 0.021 Ohms