SRP7030-100FM
Power Inductors 10uH 3.5amp 60Mohms
product image
SRP7030-100FM Picture
SeekIC No. : 001181516 Detail
SRP7030-100FM: Power Inductors 10uH 3.5amp 60Mohms
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SRP7030-100FM
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Inductance : 10 uH Tolerance : 20 %
Maximum DC Current : 3.5 Amps Maximum DC Resistance : 60 mOhms
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Dimensions : 6.5 mm W x 6.5 mm L x 3.2 mm H
Shielding : Shielded Termination Style : SMD/SMT
Description
Self Resonant Frequency :
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 20 %
Shielding : Shielded
Inductance : 10 uH
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Maximum DC Current : 3.5 Amps
Maximum DC Resistance : 60 mOhms
Dimensions : 6.5 mm W x 6.5 mm L x 3.2 mm H