SRP7030-100M
Power Inductors 10uH 4.5amp
product image
SRP7030-100M Picture
SeekIC No. : 001178305 Detail
SRP7030-100M: Power Inductors 10uH 4.5amp
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SRP7030-100M
Mfg:
Bourns
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Inductance : 10 uH Maximum DC Current : 3 Amps
Maximum DC Resistance : 85 mOhms Operating Temperature Range : - 55 C to + 150 C
Dimensions : 7 mm W x 7.8 mm L x 3.2 mm H Termination Style : SMD/SMT
Package / Case : 7030
Description
Tolerance :
Self Resonant Frequency :
Q Minimum :
Shielding :
Termination Style : SMD/SMT
Inductance : 10 uH
Maximum DC Current : 3 Amps
Maximum DC Resistance : 85 mOhms
Operating Temperature Range : - 55 C to + 150 C
Dimensions : 7 mm W x 7.8 mm L x 3.2 mm H