SRR6028-102Y
Power Inductors 1000uH
product image
SRR6028-102Y Picture
SeekIC No. : 001180187 Detail
SRR6028-102Y: Power Inductors 1000uH
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SRR6028-102Y
Quick Details
Inductance : 1 mH Tolerance : 30 %
Maximum DC Current : 0.15 Amp Maximum DC Resistance : 4500 mOhms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C Self Resonant Frequency : 2.6 MHz
Q Minimum : 32 Dimensions : 6.8 mm W x 6.8 mm L x 2.8 mm H
Termination Style : SMD/SMT Package / Case : 6028
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 30 %
Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C
Inductance : 1 mH
Maximum DC Current : 0.15 Amp
Q Minimum : 32
Self Resonant Frequency : 2.6 MHz
Dimensions : 6.8 mm W x 6.8 mm L x 2.8 mm H
Package / Case : 6028
Maximum DC Resistance : 4500 mOhms