SSA-109-W-T
CONN RCPT .100" 9POS TIN WW
product image
SSA-109-W-T Picture
SeekIC No. : 003024435 Detail
SSA-109-W-T: CONN RCPT .100" 9POS TIN WW
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SSA-109-W-T
Series: SSA Manufacturer: Samtec Inc
Connector Type: Receptacle Number of Positions: 9
Package / Case : Y1-CU Number of Positions Loaded: All
Pitch: 0.100" (2.54mm) Number of Rows: 1
Row Spacing: - Height Stacking (Mating): -
Height Above Board: 0.230" (5.85mm) Mounting Type: Through Hole
Packaging: Bulk
Pitch: 0.100" (2.54mm)
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 9
Height Above Board: 0.230" (5.85mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationSSA-109-W-T
Features-
Height Stacking (Mating)-
Mounting TypeThrough Hole
Number of Contacts LoadedAll
Number of Positions 9
Number of Rows1
PackagingBulk
Pitch0.100" (2.54mm)
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names SSA 109 W T