SSB-LX2500SGW
LED Bars and Arrays 5mm x10mm Bar Green
product image
SSB-LX2500SGW Picture
SeekIC No. : 0025988 Detail
SSB-LX2500SGW: LED Bars and Arrays 5mm x10mm Bar Green
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SSB-LX2500SGW
Mfg:
Lumex
  • Qty
  • 0~1
Quick Details
Product : LED Light Bars Illumination Color : Green
Luminous Intensity : 25 mcd Packaging : Bulk
Description
Product : LED Light Bars
Illumination Color : Green
Luminous Intensity : 25 mcd
Packaging : Bulk
Parameters:
Technical/Catalog InformationSSB-LX2500SGW
VendorLumex Opto/Components Inc
CategoryOptoelectronics
ColorGreen (x 2)
Mounting TypeThrough Hole
ConfigurationSingle
Voltage Rating2.2V
Current 25mA
Lens Style/SizeRectangle, 8.89mm x 3.81mm