SSM2404S
IC SW QUAD AUDIO ANALOG 20SOIC
product image
SSM2404S Picture
SeekIC No. : 004503924 Detail
SSM2404S: IC SW QUAD AUDIO ANALOG 20SOIC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SSM2404S
Mfg:
Analog Devices Inc
  • Unit Price
  • Negotiable
Parameters:
Technical/Catalog InformationSSM2404S
VendorAnalog Devices Inc
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
TypeSwitch
Voltage Supply SourceSingle, Dual Supply
Voltage - Supply, Single/Dual (±)11 V ~ 24 V, ± 5.5 V ~ 12 V
Circuit4 x SPST-NO
On-State Resistance45 Ohm
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case20-SOIC (7.5mm Width)
PackagingTube
Current - Supply-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C