SSP-13MDB153S12G
LED .94" 13L BA15 SGL 590NM SYW
product image
SSP-13MDB153S12G Picture
SeekIC No. : 003616920 Detail
SSP-13MDB153S12G: LED .94" 13L BA15 SGL 590NM SYW
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SSP-13MDB153S12G
Size / Dimension: Round - 0.937" (23.8mm) Wavelength: 590nm
Voltage - Forward (Vf) Typ: 12V Base Type: Bayonet (BA15D)
Color: Yellow Clear Millicandela Rating: 57500mcd
Voltage - Forward (Vf) Typ: 12V
Series: Poly-Leds™
Wavelength: 590nm
Color: Yellow Clear
Base Type: Bayonet (BA15D)
Size / Dimension: Round - 0.937" (23.8mm)
Configuration: 13 Round
Millicandela Rating: 57500mcd
Parameters:
Technical/Catalog InformationSSP-13MDB153S12G
VendorSunbrite LEDs
CategoryOptoelectronics
ColorYellow Clear
Wavelength590nm
Millicandela Rating57500mcd
Voltage - Forward (Vf) Typ12V