SSP-24MB153S12G
LED 1.28" 24L BA15 SGL 590NM SYW
product image
SSP-24MB153S12G Picture
SeekIC No. : 003617059 Detail
SSP-24MB153S12G: LED 1.28" 24L BA15 SGL 590NM SYW
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SSP-24MB153S12G
Quick Details
Conversion Rate : 300 KSPs Series: Poly-Leds™
Manufacturer: Lumex Opto/Components Inc Can Replace Lamps: 1156
Size / Dimension: Round - 1.28" (32.5mm) Wavelength: 590nm
Voltage - Forward (Vf) Typ: 12V Base Type: Bayonet (BA15S)
Color: Yellow Clear Millicandela Rating: 106200mcd
Configuration: 24 Round
Description
Applications: Incandescent Replacements, Indicator Lights
Voltage - Forward (Vf) Typ: 12V
Manufacturer: Lumex Opto/Components Inc
Series: Poly-Leds™
Can Replace Lamps: 1156
Base Type: Bayonet (BA15S)
Wavelength: 590nm
Color: Yellow Clear
Size / Dimension: Round - 1.28" (32.5mm)
Configuration: 24 Round
Millicandela Rating: 106200mcd
Parameters:
Technical/Catalog InformationSSP-24MB153S12G
VendorSunbrite LEDs
CategoryOptoelectronics
ColorYellow Clear
Wavelength590nm
Millicandela Rating106200mcd
Voltage - Forward (Vf) Typ12V