SSP-24MDB152UP12G
LED 1.28" 24L BA15 DBL 525NM PGN
product image
SSP-24MDB152UP12G Picture
SeekIC No. : 003617061 Detail
SSP-24MDB152UP12G: LED 1.28" 24L BA15 DBL 525NM PGN
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SSP-24MDB152UP12G
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: Poly-Leds™ Conversion Rate : 300 KSPs
Manufacturer: Lumex Opto/Components Inc Can Replace Lamps: 1157
Size / Dimension: Round - 1.28" (32.5mm) Wavelength: 525nm
Voltage - Forward (Vf) Typ: 12V Base Type: Bayonet (BA15D)
Color: Green Clear Millicandela Rating: 183000mcd
Wavelength: 525nm
Voltage - Forward (Vf) Typ: 12V
Manufacturer: Lumex Opto/Components Inc
Series: Poly-Leds™
Can Replace Lamps: 1157
Size / Dimension: Round - 1.28" (32.5mm)
Base Type: Bayonet (BA15D)
Configuration: 24 Round
Color: Green Clear
Millicandela Rating: 183000mcd
Parameters:
Technical/Catalog InformationSSP-24MDB152UP12G
VendorSunbrite LEDs
CategoryOptoelectronics
ColorGreen Clear
Wavelength525nm
Millicandela Rating183000mcd
Voltage - Forward (Vf) Typ12V