SSP-LT6002UP24
LED Lighting Fixtures Optoelectronics LEDs - Circuit Board Indicators, Arrays, Light Bars, Bar Graphs - LED LIGHT TUBE 2' GREEN DIFF 24V
product image
SSP-LT6002UP24 Picture
SeekIC No. : 0078607 Detail
SSP-LT6002UP24: LED Lighting Fixtures Optoelectronics LEDs - Circuit Board Indicators, Arrays, Light Bars, Bar Graphs - LED LIGHT TUBE 2' GREEN DIFF 24V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SSP-LT6002UP24
Mfg:
Lumex
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Product : LED Modules Number of LEDs : 36
Wavelength/Color Temperature : 525 nm Width : 34 mm
Length : 600 mm
Description
Luminous Flux :
Housing Material :
Packaging :
Product : LED Modules
Wavelength/Color Temperature : 525 nm
Number of LEDs : 36
Width : 34 mm
Length : 600 mm
Parameters:
Technical/Catalog InformationSSP-LT6002UP24
VendorSunbrite LEDs
CategoryOptoelectronics
ColorGreen Diffused
Configuration-
Size / Dimension23.62" x 1.33" Dia (50mm x 33.86mm)
Millicandela Rating525mcd
Voltage - Forward (Vf) Typ24V