SSP-LT6007U24
LED Lighting Fixtures Optoelectronics LEDs - Circuit Board Indicators, Arrays, Light Bars, Bar Graphs - LED LIGHT TUBE 2' BLUE DIFF 24V
product image
SSP-LT6007U24 Picture
SeekIC No. : 0078606 Detail
SSP-LT6007U24: LED Lighting Fixtures Optoelectronics LEDs - Circuit Board Indicators, Arrays, Light Bars, Bar Graphs - LED LIGHT TUBE 2' BLUE DIFF 24V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SSP-LT6007U24
Wavelength/Color Temperature : 470 nm Width : 34 mm
Length : 600 mm
Product : LED Modules
Wavelength/Color Temperature : 470 nm
Number of LEDs : 36
Width : 34 mm
Length : 600 mm
Parameters:
Technical/Catalog InformationSSP-LT6007U24
VendorSunbrite LEDs
CategoryOptoelectronics
ColorBlue Diffused
Configuration-
Size / Dimension23.62" x 1.33" Dia (50mm x 33.86mm)
Millicandela Rating470mcd
Voltage - Forward (Vf) Typ24V