SSP-LT600924
LED Lighting Fixtures Optoelectronics LEDs - Circuit Board Indicators, Arrays, Light Bars, Bar Graphs - LED LIGHT TUBE 2' WHITE DIFF 24V
product image
SSP-LT600924 Picture
SeekIC No. : 0078603 Detail
SSP-LT600924: LED Lighting Fixtures Optoelectronics LEDs - Circuit Board Indicators, Arrays, Light Bars, Bar Graphs - LED LIGHT TUBE 2' WHITE DIFF 24V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SSP-LT600924
Wavelength/Color Temperature : 5000 K Width : 34 mm
Length : 600 mm
Packaging :
Wavelength/Color Temperature : 5000 K
Product : LED Modules
Number of LEDs : 36
Width : 34 mm
Length : 600 mm
Parameters:
Technical/Catalog InformationSSP-LT600924
VendorSunbrite LEDs
CategoryOptoelectronics
ColorWhite Diffused
Configuration-
Size / Dimension23.62" x 1.33" Dia (50mm x 33.86mm)
Millicandela Rating-
Voltage - Forward (Vf) Typ24V