SST25VF032B-50-4C-S2AF
Flash 32Mbit 50MHz
product image
SST25VF032B-50-4C-S2AF Picture
SeekIC No. : 00467139 Detail
SST25VF032B-50-4C-S2AF: Flash 32Mbit 50MHz
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SST25VF032B-50-4C-S2AF
Mfg:
Microchip Technology
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Memory Type : SPI Flash Memory Size : 32 Mbit
Architecture : Sectored Interface Type : 4-Wire
Supply Voltage - Max : 3.6 V Supply Voltage - Min : 2.7 V
Maximum Operating Current : 15 mA Operating Temperature : + 70 C
Mounting Style : SMD/SMT Package / Case : SOIC-8
Packaging : Tube
Description
Data Bus Width :
Timing Type :
Access Time :
Supply Voltage - Max : 3.6 V
Supply Voltage - Min : 2.7 V
Mounting Style : SMD/SMT
Package / Case : SOIC-8
Packaging : Tube
Architecture : Sectored
Maximum Operating Current : 15 mA