SST39SF010A-70-4I-NHE-T
Flash 4.5 to 5.5 1Mbit Multi-Purpose Flash
product image
SST39SF010A-70-4I-NHE-T Picture
SeekIC No. : 00465958 Detail
SST39SF010A-70-4I-NHE-T: Flash 4.5 to 5.5 1Mbit Multi-Purpose Flash
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SST39SF010A-70-4I-NHE-T
Mfg:
Microchip Technology
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Memory Type : Multi-Purpose Flash Memory Size : 1 Mbit
Architecture : Sector Erase Timing Type : Asynchronous
Access Time : 70 ns Supply Voltage - Max : 5.5 V
Supply Voltage - Min : 4.5 V Maximum Operating Current : 10 mA
Operating Temperature : + 85 C Mounting Style : SMD/SMT
Package / Case : PLCC-32 Packaging : Reel
Description
Data Bus Width :
Interface Type :
Memory Type : Multi-Purpose Flash
Timing Type : Asynchronous
Access Time : 70 ns
Mounting Style : SMD/SMT
Operating Temperature : + 85 C
Memory Size : 1 Mbit
Packaging : Reel
Supply Voltage - Max : 5.5 V
Supply Voltage - Min : 4.5 V
Package / Case : PLCC-32
Architecture : Sector Erase
Maximum Operating Current : 10 mA