ST1-L2-DC12V-F
General Purpose / Industrial Relays 8A 12VDC 2COIL LATCH 1FORMA/1FORMB PCB
product image
ST1-L2-DC12V-F Picture
SeekIC No. : 002548988 Detail
ST1-L2-DC12V-F: General Purpose / Industrial Relays 8A 12VDC 2COIL LATCH 1FORMA/1FORMB PCB
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ST1-L2-DC12V-F
Mfg:
Panasonic Electric Works
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Contact Form : 1 Form A (SPST-NO), 1 Form B (SPST-NC) Coil Voltage : 12 VDC
Coil Resistance : 640 Ohms Coil Current : 18.8 mA
Mounting Style : Through Hole Contact Material : Silver Tin Oxide
Description
Contact Current Rating :
Switching Voltage :
Coil Voltage : 12 VDC
Contact Form : 1 Form A (SPST-NO), 1 Form B (SPST-NC)
Contact Material : Silver Tin Oxide
Mounting Style : Through Hole
Coil Resistance : 640 Ohms
Coil Current : 18.8 mA