ST2-DC24V-F
General Purpose / Industrial Relays 8A 24VDC DPST NON-LATCHING PCB
product image
ST2-DC24V-F Picture
SeekIC No. : 002547585 Detail
ST2-DC24V-F: General Purpose / Industrial Relays 8A 24VDC DPST NON-LATCHING PCB
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ST2-DC24V-F
Mfg:
Panasonic Electric Works
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Contact Form : 2 Form A (DPST-NO) Coil Voltage : 24 VDC
Coil Resistance : 2.4 K Ohms Coil Current : 10 mA
Mounting Style : Through Hole Contact Material : Silver Tin Oxide
Description
Contact Current Rating :
Switching Voltage :
Coil Voltage : 24 VDC
Contact Material : Silver Tin Oxide
Contact Form : 2 Form A (DPST-NO)
Mounting Style : Through Hole
Coil Current : 10 mA
Coil Resistance : 2.4 K Ohms