ST32ETA503
Trimmer Resistors - SMD 3MM 50Kohms SQ J-Hook - Top Adjust
product image
ST32ETA503 Picture
SeekIC No. : 001264184 Detail
ST32ETA503: Trimmer Resistors - SMD 3MM 50Kohms SQ J-Hook - Top Adjust
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ST32ETA503
Element Type : Cermet Resistance : 50 KOhms
Termination Style : SMD/SMT Power Rating : 125 mWatts (1/8 Watt)
Tolerance : 20 %
Product Type : Single Turn
Tolerance : 20 %
Resistance : 50 KOhms
Parameters:
Technical/Catalog InformationST32ETA503
VendorCopal Electronics Inc (VA)
CategoryPotentiometers, Variable Resistors
Resistance In Ohms50.0K
Power (Watts)0.125W, 1/8W
Number of TurnsSingle
Package / CaseSquare - 0.134" L x 0.134" W x 0.079" H (3.40mm x 3.40mm x 2.00mm)
PackagingCut Tape (CT)
Adjustment TypeTop Adjustment
Tolerance±20%