ST4EC200
TRIMMER 20 OHM 0.25W TH
product image
ST4EC200 Picture
SeekIC No. : 003622483 Detail
ST4EC200: TRIMMER 20 OHM 0.25W TH
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ST4EC200
Quick Details
Series: ST4 Manufacturer: Copal Electronics Inc
Resistance (Ohms): 20 Power (Watts): 0.25W, 1/4W
Package / Case : TQFP-64 Tolerance: ±20%
Temperature Coefficient: ±250ppm/°C Number of Turns: Single
Termination Style: PC Pin
Temperature Coefficient: ±250ppm/°C
Resistive Material: Cermet
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Power (Watts): 0.25W, 1/4W
Manufacturer: Copal Electronics Inc
Resistance (Ohms): 20
Series: ST4
Size / Dimension: Square - 0.197" L x 0.177" W x 0.091" H (5.00mm x 4.50mm x 2.30mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationST4EC200
VendorCopal Electronics Inc
CategoryPotentiometers, Variable Resistors
Resistance In Ohms20.0
Power (Watts)0.25W, 1/4W
Number of TurnsSingle
Package / CaseSquare - 0.197" L x 0.177" W x 0.091" H (5.00mm x 4.50mm x 2.30mm)
Adjustment TypeTop Adjustment
Tolerance±20%