ST4ETG200
TRIMMER 20 OHM 0.25W SMD
product image
ST4ETG200 Picture
SeekIC No. : 003622500 Detail
ST4ETG200: TRIMMER 20 OHM 0.25W SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ST4ETG200
Quick Details
Series: ST4 Manufacturer: Copal Electronics Inc
Resistance (Ohms): 20 Tolerance : 10 %
Power (Watts): 0.25W, 1/4W Tolerance: ±20%
Temperature Coefficient: ±250ppm/°C Number of Turns: Single
Adjustment Type: Side Adjustment
Temperature Coefficient: ±250ppm/°C
Termination Style: J Lead
Tolerance: ±20%
Power (Watts): 0.25W, 1/4W
Manufacturer: Copal Electronics Inc
Resistance (Ohms): 20
Series: ST4
Packaging: Tape & Reel (TR)
Size / Dimension: Square - 0.197" L x 0.177" W x 0.224" H (5.00mm x 4.50mm x 5.70mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationST4ETG200
VendorCopal Electronics Inc
CategoryPotentiometers, Variable Resistors
Resistance In Ohms20.0
Power (Watts)0.25W, 1/4W
Number of TurnsSingle
Package / CaseSquare - 0.197" L x 0.177" W x 0.224" H (5.00mm x 4.50mm x 5.70mm)
Adjustment TypeSide Adjustment
Tolerance±20%