STE10000-10T4KI
CAP TANT 10000UF 10V 10% AXIAL
product image
STE10000-10T4KI Picture
SeekIC No. : 002992559 Detail
STE10000-10T4KI: CAP TANT 10000UF 10V 10% AXIAL
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
STE10000-10T4KI
  • Qty
  • 0~20
Quick Details
Series: SuperTan® Extended STE Manufacturer: Vishay Sprague
Maximum Limiting Voltage : 3.5 V Capacitance: 10000µF
Voltage - Rated: 10V Tolerance: ±10%
ESR (Equivalent Series Resistance): 100 mOhm Type: Hermetically Sealed
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C Mounting Type: Through Hole
Package / Case: Axial Size / Dimension: 0.406" Dia x 1.062" L (10.31mm x 26.97mm)
Height - Seated (Max): - Lead Spacing: -
Manufacturer Size Code: T4 Features: Wet Tantalum
Packaging: Tray
Description
Lead Spacing: -
Failure Rate: -
Voltage - Rated: 10V
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Mounting Type: Through Hole
Tolerance: ±10%
Manufacturer: Vishay Sprague
ESR (Equivalent Series Resistance): 100 mOhm
Package / Case: Axial
Height - Seated (Max): -
Type: Hermetically Sealed
Features: Wet Tantalum
Packaging: Tray
Manufacturer Size Code: T4
Size / Dimension: 0.406" Dia x 1.062" L (10.31mm x 26.97mm)
Series: SuperTan® Extended STE
Capacitance: 10000µF