STE10000-10T4MI
Tantalum Capacitors - Wet 10volts 10000uF 20% T4 case size
product image
STE10000-10T4MI Picture
SeekIC No. : 001104578 Detail
STE10000-10T4MI: Tantalum Capacitors - Wet 10volts 10000uF 20% T4 case size
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
STE10000-10T4MI
Mfg:
Vishay/Tansitor
  • Qty
  • 0~7
  • 7~10
Quick Details
Capacitance : 0.01 Farad Voltage Rating : 10 Volts
ESR : 0.1 Ohms Tolerance : 20 %
Termination Style : Axial Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Package / Case : T4 Dimensions : 10.31 mm Dia. x 26.97 mm L
Product : Tantalum Wet Hermetically Sealed Packaging : Tray
Description
Series :
Termination Style : Axial
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Product : Tantalum Wet Hermetically Sealed
Tolerance : 20 %
Package / Case : T4
Packaging : Tray
Voltage Rating : 10 Volts
Dimensions : 10.31 mm Dia. x 26.97 mm L
Capacitance : 0.01 Farad
ESR : 0.1 Ohms