STE400-100T4MI
Tantalum Capacitors - Wet 100volts 400uF 20% T4 case size
product image
STE400-100T4MI Picture
SeekIC No. : 001104182 Detail
STE400-100T4MI: Tantalum Capacitors - Wet 100volts 400uF 20% T4 case size
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
STE400-100T4MI
Mfg:
Vishay/Tansitor
  • Qty
  • 0~1
  • 1~5
  • 5~10
Quick Details
Capacitance : 400 uF Voltage Rating : 100 Volts
ESR : 0.4 Ohms Tolerance : 20 %
Termination Style : Axial Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Package / Case : T4 Dimensions : 10.31 mm Dia. x 26.97 mm L
Product : Tantalum Wet Hermetically Sealed Packaging : Tray
Description
Series :
Voltage Rating : 100 Volts
Termination Style : Axial
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Product : Tantalum Wet Hermetically Sealed
Tolerance : 20 %
Package / Case : T4
Packaging : Tray
Dimensions : 10.31 mm Dia. x 26.97 mm L
Capacitance : 400 uF
ESR : 0.4 Ohms