STK11C88-NF45ITR
NVRAM 32Kbx8 4.5-5V Softstore
product image
STK11C88-NF45ITR Picture
SeekIC No. : 00470059 Detail
STK11C88-NF45ITR: NVRAM 32Kbx8 4.5-5V Softstore
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
STK11C88-NF45ITR
Quick Details
Data Bus Width : 8 bit Memory Size : 256 Kbit
Organization : 32 K x 8 Interface Type : Parallel
Access Time : 45 ns Supply Voltage - Max : 5.5 V
Supply Voltage - Min : 4.5 V Operating Current : 70 mA
Maximum Operating Temperature : + 85 C Minimum Operating Temperature : - 40 C
Package / Case : SOIC-28 Packaging : Reel
Interface Type : Parallel
Supply Voltage - Max : 5.5 V
Maximum Operating Temperature : + 85 C
Minimum Operating Temperature : - 40 C
Supply Voltage - Min : 4.5 V
Memory Size : 256 Kbit
Organization : 32 K x 8
Operating Current : 70 mA
Access Time : 45 ns
Package / Case : SOIC-28
Packaging : Reel
Parameters:
Technical/Catalog InformationSTK11C88-NF45ITR
Memory TypeNVSRAM (Non-Volatile SRAM)
Memory Size256K (32K x 8)
Speed45ns
InterfaceParallel
Package / Case28-SOIC
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Supply4.5 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C