STK12C68-WF45I
NVRAM 8Kbx8 4.5-5.5V AutoStore
product image
STK12C68-WF45I Picture
SeekIC No. : 00470315 Detail
STK12C68-WF45I: NVRAM 8Kbx8 4.5-5.5V AutoStore
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
STK12C68-WF45I
Mfg:
Cypress Semiconductor
  • Unit Price
  • Negotiable
Access Time : 45 ns Supply Voltage - Max : 5.5 V
Supply Voltage - Min : 4.5 V Operating Current : 65 mA
Maximum Operating Temperature : + 85 C Minimum Operating Temperature : - 40 C
Package / Case : PDIP-28 Packaging : Tube
Interface Type : Parallel
Supply Voltage - Max : 5.5 V
Packaging : Tube
Maximum Operating Temperature : + 85 C
Minimum Operating Temperature : - 40 C
Supply Voltage - Min : 4.5 V
Access Time : 45 ns
Operating Current : 65 mA
Package / Case : PDIP-28
Parameters:
Technical/Catalog InformationSTK12C68-WF45I
InterfaceParallel
Package / Case28-DIP
PackagingTube
Voltage - Supply4.5 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C