STK14C88-NF45ITR
NVRAM 32Kbx8 4.5-5.5V AutoStore
product image
STK14C88-NF45ITR Picture
SeekIC No. : 00470225 Detail
STK14C88-NF45ITR: NVRAM 32Kbx8 4.5-5.5V AutoStore
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
STK14C88-NF45ITR
Mfg:
Cypress Semiconductor
  • Unit Price
  • Negotiable
Access Time : 45 ns Supply Voltage - Max : 5.5 V
Supply Voltage - Min : 4.5 V Operating Current : 70 mA
Maximum Operating Temperature : + 85 C Minimum Operating Temperature : - 40 C
Package / Case : SOIC-32 Packaging : Reel
Interface Type : Parallel
Supply Voltage - Max : 5.5 V
Maximum Operating Temperature : + 85 C
Minimum Operating Temperature : - 40 C
Supply Voltage - Min : 4.5 V
Memory Size : 256 Kbit
Organization : 32 K x 8
Operating Current : 70 mA
Package / Case : SOIC-32
Access Time : 45 ns
Packaging : Reel
Parameters:
Technical/Catalog InformationSTK14C88-NF45ITR
InterfaceParallel
Package / Case32-SOIC
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Supply4.5 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C