STM-S3-19.44MHZ
STRATUM 3 TIMING MODULE 19.44MHZ
product image
STM-S3-19.44MHZ Picture
SeekIC No. : 003418663 Detail
STM-S3-19.44MHZ: STRATUM 3 TIMING MODULE 19.44MHZ
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
STM-S3-19.44MHZ
Quick Details
Series: STM-S3 Manufacturer: Connor-Winfield
Type: VCXO Frequency: 19.44MHz
Function: - Output: TTL
Voltage - Supply: 7V Frequency Stability: -
Operating Temperature: 0°C ~ 50°C Packaging : Tray
Current - Supply (Max): 60mA (Typ) Ratings: -
Mounting Type: Through Hole Size / Dimension: 3.937" L x 2.400" W (100.00mm x 60.96mm)
Height: 0.600" (15.24mm) Package / Case: 24-DIP Module
Description
Ratings: -
Type: VCXO
Frequency: 19.44MHz
Function: -
Mounting Type: Through Hole
Packaging: Bulk
Output: TTL
Operating Temperature: 0°C ~ 50°C
Frequency Stability: -
Manufacturer: Connor-Winfield
Series: STM-S3
Voltage - Supply: 7V
Current - Supply (Max): 60mA (Typ)
Size / Dimension: 3.937" L x 2.400" W (100.00mm x 60.96mm)
Height: 0.600" (15.24mm)
Package / Case: 24-DIP Module
Parameters:
Technical/Catalog InformationSTM-S3-19.44MHZ
VendorConnor-Winfield
CategoryCrystals and Oscillators
Frequency19.44MHz
Package / CaseModule
PackagingBulk
Supply Voltage2V
Type-
Frequency Stability±0.28ppm
Supply Current6mA
Other Names STM S3 19 44MHZ