SW100-05C
POWER SUPPLY 100W 5V ENCLOSED
product image
SW100-05C Picture
SeekIC No. : 003812221 Detail
SW100-05C: POWER SUPPLY 100W 5V ENCLOSED
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SW100-05C
  • Qty
  • 0~1
Quick Details
Series: SW100 Manufacturer: Toko America Inc
Type: Standard Product Number of Outputs: 1
Minimum Operating Temperature : - 40 C Voltage - Output: 5V
Voltage - Input: 85 ~ 264VAC Output - 1 @ Current (Max): 5 VDC @ 20A
Output - 2 @ Current (Max): - Output - 3 @ Current (Max): -
Output - 4 @ Current (Max): - Power (Watts): 100W
Power Supply Type: - Applications: Commercial
Mounting Type: Chassis Mount Size / Dimension: -
Operating Temperature: -
Description
Type: Standard Product
Number of Outputs: 1
Voltage - Input: 85 ~ 264VAC
Output - 2 @ Current (Max): -
Output - 3 @ Current (Max): -
Output - 4 @ Current (Max): -
Applications: Commercial
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Output: 5V
Power (Watts): 100W
Output - 1 @ Current (Max): 5 VDC @ 20A