SW3003A-RO
Rocker Switches & Paddle Switches SPDT ON-OFF-ON
product image
SW3003A-RO Picture
SeekIC No. : 002632511 Detail
SW3003A-RO: Rocker Switches & Paddle Switches SPDT ON-OFF-ON
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SW3003A-RO
Quick Details
Contact Form : SPDT Switch Function : ON - OFF - ON
Current Rating : 15 A Voltage Rating AC : 250 V
Voltage Rating DC : 30 V Termination Style : Solder Lug
Illumination : Not Illuminated
Voltage Rating AC : 250 V
Termination Style : Solder Lug
Contact Form : SPDT
Current Rating : 15 A
Switch Function : ON - OFF - ON
Voltage Rating DC : 30 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationSW3003A-RO
Mounting TypePanel Mount, Flange
CircuitSPDT
Switch FunctionOn-Off-On
Contact Rating @ Voltage15A @ 125VAC