SW6PFG-100
SWAB 6" LARGE FOAM TIP 100/PKG
product image
SW6PFG-100 Picture
SeekIC No. : 004160479 Detail
SW6PFG-100: SWAB 6" LARGE FOAM TIP 100/PKG
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SW6PFG-100
  • Qty
  • 0~1
Quick Details
Series: - Manufacturer: Easy Braid Co.
Supply Current : 850 uA Type: Swab, Single Head
Tip - Material: Foam Handle - Material: -
Features: Low Linting Handle - Length: 6.00" (152.4mm)
Description
Type: Swab, Single Head
Features: Low Linting
Handle - Length: 6.00" (152.4mm)
Quantity: 100
Series: -
Tip - Material: Foam
Manufacturer: Easy Braid Co.
Handle - Material: -
Parameters:
Technical/Catalog InformationSW6PFG-100
VendorEasy Braid Co.
CategoryTest Equipment
Tip - MaterialFoam
Tip - Size0.38" Dia x 1.00" L (9.5mm x 25.4mm) 3/8" x 1"
Handle - Length6.00" (152.4mm) 6"
Handle - MaterialPlastic, Solid
Length - Overall7.00" (177.8mm) 7"