SWB-0.62-1500
INDUCTOR 1500UH .62A 50KHZ VRT
product image
SWB-0.62-1500 Picture
SeekIC No. : 003464223 Detail
SWB-0.62-1500: INDUCTOR 1500UH .62A 50KHZ VRT
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SWB-0.62-1500
Quick Details
Series: SW Manufacturer: AlfaMag Electronics, LLC
Inductance: 1.5mH Current: 620mA
Supply Current : 400 uA Current - Saturation: -
Current - Temperature Rise: - Type: Toroidal
Tolerance: ±20% Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 1 Ohm Max Q @ Freq: -
Frequency - Self Resonant: - Material - Core: -
Package / Case: Radial Mounting Type: Through Hole
Description
Current - Saturation: -
Current - Temperature Rise: -
Shielding: Unshielded
Material - Core: -
Q @ Freq: -
DC Resistance (DCR): 1 Ohm Max
Tolerance: ±20%
Frequency - Self Resonant: -
Current: 620mA
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Inductance: 1.5mH
Packaging: Bulk
Type: Toroidal
Manufacturer: AlfaMag Electronics, LLC
Series: SW
Parameters:
Technical/Catalog InformationSWB-0.62-1500
VendorAlfaMag Electronics, LLC
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance1.5mH
Tolerance±20%
Package / CaseRadial
PackagingBulk
TypeToroidal
Current 620mA
Mounting TypeThrough Hole
Q @ Freq-
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)1.000 Ohm Max