SWC-2.0-150
INDUCTOR 150UH 2A 50KHZ CLP MNT
product image
SWC-2.0-150 Picture
SeekIC No. : 003465946 Detail
SWC-2.0-150: INDUCTOR 150UH 2A 50KHZ CLP MNT
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SWC-2.0-150
Quick Details
Series: SW Manufacturer: AlfaMag Electronics, LLC
Inductance: 150µH Current: 2A
Supply Current : 400 uA Current - Saturation: -
Current - Temperature Rise: - Type: Toroidal
Tolerance: ±20% Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 100 mOhm Max Q @ Freq: -
Frequency - Self Resonant: - Material - Core: -
Package / Case: Radial Mounting Type: Through Hole
Description
Current - Saturation: -
Current - Temperature Rise: -
Shielding: Unshielded
Material - Core: -
DC Resistance (DCR): 100 mOhm Max
Q @ Freq: -
Tolerance: ±20%
Frequency - Self Resonant: -
Inductance: 150µH
Current: 2A
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Packaging: Bulk
Type: Toroidal
Manufacturer: AlfaMag Electronics, LLC
Series: SW
Parameters:
Technical/Catalog InformationSWC-2.0-150
VendorAlfaMag Electronics, LLC
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance150H
Tolerance±20%
Package / CaseRadial
PackagingBulk
TypeToroidal
Current 2A
Mounting TypeThrough Hole
Q @ Freq-
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)100.0 mOhm Max