SWS-0.20-374
INDUCTOR 374UH .20A 150KHZ SMD
product image
SWS-0.20-374 Picture
SeekIC No. : 003453535 Detail
SWS-0.20-374: INDUCTOR 374UH .20A 150KHZ SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SWS-0.20-374
Quick Details
Series: SW Manufacturer: AlfaMag Electronics, LLC
Inductance: 374µH Current: 200mA
Supply Current : 400 uA Current - Saturation: -
Current - Temperature Rise: - Type: Toroidal
Tolerance: ±20% Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 2.7 Ohm Q @ Freq: -
Frequency - Self Resonant: - Material - Core: -
Package / Case: 0.394" L x 0.394" W x 0.256" H (10.00mm x 10.00mm x 6.50mm) Mounting Type: Surface Mount
Mounting Type: Surface Mount
Current: 200mA
Q @ Freq: -
Tolerance: ±20%
Frequency - Self Resonant: -
DC Resistance (DCR): 2.7 Ohm
Packaging: Bulk
Package / Case: 0.394" L x 0.394" W x 0.256" H (10.00mm x 10.00mm x 6.50mm)
Type: Toroidal
Manufacturer: AlfaMag Electronics, LLC
Inductance: 374µH
Series: SW
Parameters:
Technical/Catalog InformationSWS-0.20-374
VendorAlfaMag Electronics, LLC
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance374H
Tolerance±20%
PackagingBulk
TypeToroidal
Current 200mA
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)2.700 Ohm Max