SWS-0.13-259
INDUCTOR 259UH .13A 150KHZ SMD
product image
SWS-0.13-259 Picture
SeekIC No. : 003453553 Detail
SWS-0.13-259: INDUCTOR 259UH .13A 150KHZ SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SWS-0.13-259
Quick Details
Series: SW Manufacturer: AlfaMag Electronics, LLC
Inductance: 259µH Current: 130mA
Supply Current : 400 uA Current - Saturation: -
Current - Temperature Rise: - Type: Toroidal
Tolerance: ±20% Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 3.4 Ohm Q @ Freq: -
Frequency - Self Resonant: - Material - Core: -
Package / Case: 0.339" L x 0.339" W x 0.185" H (8.60mm x 8.60mm x 4.70mm) Mounting Type: Surface Mount
Description
Current - Saturation: -
Current - Temperature Rise: -
Shielding: Unshielded
Material - Core: -
Mounting Type: Surface Mount
Q @ Freq: -
Current: 130mA
Tolerance: ±20%
Frequency - Self Resonant: -
DC Resistance (DCR): 3.4 Ohm
Packaging: Bulk
Type: Toroidal
Manufacturer: AlfaMag Electronics, LLC
Series: SW
Inductance: 259µH
Package / Case: 0.339" L x 0.339" W x 0.185" H (8.60mm x 8.60mm x 4.70mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationSWS-0.13-259
VendorAlfaMag Electronics, LLC
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance259H
Tolerance±20%
PackagingBulk
TypeToroidal
Current 130mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)3.400 Ohm Max