SWS-0.34-39
INDUCTOR 39UH .34A 150KHZ SMD
product image
SWS-0.34-39 Picture
SeekIC No. : 003453540 Detail
SWS-0.34-39: INDUCTOR 39UH .34A 150KHZ SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SWS-0.34-39
Quick Details
Series: SW Manufacturer: AlfaMag Electronics, LLC
Inductance: 39µH Current: 340mA
Supply Current : 400 uA Current - Saturation: -
Current - Temperature Rise: - Type: Toroidal
Tolerance: ±20% Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 800 mOhm Q @ Freq: -
Frequency - Self Resonant: - Material - Core: -
Package / Case: 0.339" L x 0.339" W x 0.185" H (8.60mm x 8.60mm x 4.70mm) Mounting Type: Surface Mount
Q @ Freq: -
Current: 340mA
Tolerance: ±20%
Inductance: 39µH
Frequency - Self Resonant: -
DC Resistance (DCR): 800 mOhm
Series: SW
Package / Case: 0.339" L x 0.339" W x 0.185" H (8.60mm x 8.60mm x 4.70mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationSWS-0.34-39
VendorAlfaMag Electronics, LLC
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance39H
Tolerance±20%
PackagingBulk
TypeToroidal
Current 340mA
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)800.0 mOhm Max