SWS-0.36-375
INDUCTOR 375UH .36A 150KHZ SMD
product image
SWS-0.36-375 Picture
SeekIC No. : 003453541 Detail
SWS-0.36-375: INDUCTOR 375UH .36A 150KHZ SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SWS-0.36-375
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: SW Manufacturer: AlfaMag Electronics, LLC
Inductance: 375µH Current: 360mA
Supply Current : 400 uA Current - Saturation: -
Current - Temperature Rise: - Type: Toroidal
Tolerance: ±20% Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 1.3 Ohm Q @ Freq: -
Frequency - Self Resonant: - Material - Core: -
Package / Case: 0.503" L x 0.503" W x 0.276" H (12.80mm x 12.80mm x 7.00mm) Mounting Type: Surface Mount
Q @ Freq: -
Current: 360mA
Tolerance: ±20%
Frequency - Self Resonant: -
DC Resistance (DCR): 1.3 Ohm
Packaging: Bulk
Type: Toroidal
Inductance: 375µH
Manufacturer: AlfaMag Electronics, LLC
Series: SW
Package / Case: 0.503" L x 0.503" W x 0.276" H (12.80mm x 12.80mm x 7.00mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationSWS-0.36-375
VendorAlfaMag Electronics, LLC
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance375H
Tolerance±20%
PackagingBulk
TypeToroidal
Current 360mA
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)1.300 Ohm Max